Endüstriyel güvenlik sistemleri

1922 yılında kurulan Castell Safety International Ltd, endüstriyel güvenlik kilitleme sistemleri üretmektedir.

Tehlikeli makinelerle veya tehlikeli ortamlarda çalışan personeli korumak için tasarlanan şirketin ürünleri sağlam, dayanıklı ve en ağır uygulamalar için uygundur. Paslanmaz çelik de dahil olmak üzere çeşitli malzemelerde mevcuttur, tozlu, aşındırıcı ve agresif çalışma ortamlarında bile kanıtlanmıştır.

Genel Bakış

MEKANİK SÜRGÜLÜ KİLİTLER

Kilit, alüminyum alaşımlı / pirinç veya paslanmaz çelikten üretilmiş açık oyuk bir tasarıma sahiptir, bu da sert veya aşındırıcı ortamlarda ve ağır kullanımda idealdir. Bu kilidi kullanan tipik endüstriler gıda, kimya, ilaç, madencilik, çelik ve enerji üretimidir.

ELEKTRİK ANAHTARI KİLİTLERİ

Anahtar kilitler (KS), makine kontrol devreleri için tasarlanmış anahtar tahrikli bir elektrik anahtarıdır. Bu tip izolatör, kısa süreli, yük dışı izolasyon için kullanılmalıdır. KS, pirinçten veya paslanmaz çelikten imal edilmiştir; kilidin ağır kullanımlara maruz kaldığı normal ve sert korozif ortamlarda kullanım için idealdir. Ünite mevcut bir panele monte edilebilir veya kendi polikarbonat IP65 sınıfı muhafazası içinde yüzeye monte edilebilir.

ELEKTRİK KONTAKLI KİLİTLER

Erişim kilidi, menteşeli ve sürgülü kapılarda kullanılmak üzere elektrik kontaklarıyla tamamlanmıştır. Kontaklar, makineyi kontrol devresi üzerinden kapatmak veya görsel işaretlere / sirenlere bir sinyal başlatmak için kullanılabilir. Anahtar, IP65’e, 1N / O 2N / C kontaklara sahip, 6 amper değerine sahip ve çapraz izlemeli güvenlik sistemlerinde kullanım için idealdir. Kilit, sert veya aşındırıcı ortamlarda ve kilidin yoğun kullanıma maruz kaldığı yerlerde kullanım için ideal olan dayanıklı paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

VANA EMNİYET KİLİTLERİ

Castell MBV modüler küresel vana kilidi, açık, kapalı veya hem açık hem de kapalı koşullarda kilitlenmeyi sağlamak için tasarlanmış entegre bir vana kilididir. MBV, 2 1/2 ”delik boyutuna kadar Küresel, Fiş ve Kelebek Vanalar dahil olmak üzere tüm çeyrek dönüşlü vanalar için uygundur. MBV’nin takılması, akış yollarının kontrolünün kritik olduğu mantıklı, önceden belirlenmiş ve güvenli bir işlem sırasını zorlar. MBV, paslanmaz çelik kilit kısımlarına sahip paslanmaz çelikten üretilmiştir; bu, ağır kullanıma maruz kaldığı sert veya korozif ortamlarda kullanım için idealdir.

SOLENOİD KONTROLLÜ KİLİTLER

KSS, tehlikeli makinelere, makinenin güç kaynağının bağlantısı kesilmeden önce bir çalışma döngüsünü tamamlaması gerektiği durumlarda erişimi kontrol etmek için tasarlanmış, ağır hizmet tipi, solenoid kontrollü bir kapalı anahtar kilitleme anahtarıdır.
  KSS yüksek riskli, kategori 4 uygulamalarında kullanılabilir. Ünite bir kilit merkezi içerir; ağır hizmet tipi sürekli olarak derecelendirilmiş bir solenoid; solenoid pozisyon izleme; solenoid konumu ve bir elektrik anahtarı ön panel lambası göstergesi. Kontrol gerektiren erişim noktalarının sayısına bağlı olarak, bu kutu Erişim kilitleriyle birlikte çalışır.

ANAHTAR DEĞİŞİM İSTASYONLARI

Anahtar değişim ünitesi, makine kontrolünü ve erişim kilitlerini birbirine bağlayan entegre bir güvenlik sisteminin bir parçasını oluşturmak için tasarlanmıştır. Anahtar değişimi, güvenlik kilitleme sisteminin çalışma gerekliliklerine bağlı olarak anahtarları önceden belirlenmiş bir sırayla yakalamak ve serbest bırakmak için yapılandırılmıştır. Kutu sayısız anahtar konfigürasyonunda tedarik edilebilir: dördü serbest bırakmak için üç veya altı tuşu serbest bırakmak için bir anahtar veya makinenin işletim sırasına uygun herhangi bir kombinasyon. Her durumda, bir anahtar değişim kutusunun kullanılması, makine güvenliği için entegre çözümün bir parçasını oluşturur.